511 985 523
marrbud@marrbud-pur.pl

Ściany

Skorzystaj z darmowej wyceny

Wykonujemy ocieplenie pianą poliuretanową ścian wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Pianka zapewnia wysoką szczelność i zmniejsza przepuszczalność cieplną ścian. Posiada wysoką odporność na zawilgocenia. Charakteryzuje się wysoką dźwiękoszczelnością. Jest odporna na działanie środków chemicznych, owadów i gryzoni. Piana nie wydziela zapachów ani toksycznych substancji.

Zastosowanie piany umożliwia izolację niemal wszystkich elementów ze względu na sposób aplikacji. Izolacja przeprowadzona metodą natryskową pozwala ocieplić każde, również trudno dostępne miejsca. Doskonale przylega do aplikowanych powierzchni. Piana rozszerzając się przyjmuje dowolny kształt elementu, do którego przylega. Można ją aplikować na powierzchnie drewniane, wykonane z płyt OSB, cegły, betonu i metalu. Piana jest na elastyczna i lekka, nie obciąża konstrukcji budynku. Ocieplenie pianą wzmacnia i usztywnia konstrukcję.

W przypadku wielu budynków np. obiekty zabytkowe czy kamiennie możliwe jest tylko ocieplenie z wewnątrz. Wiąże się to ze zmniejszeniem miejsca użytkowego. Ważne jest żeby wybrać metodę izolacji, która przy zachorowaniu wysokich parametrów pozwali nie zmniejszy znacząco powierzchni użytkowej.

Prawidłowe ocieplenie ścian wpływa na zmniejszenie utraty ciepła w budynku. Pozwala zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Dzięki swoim właściwością piana przepuszcza wilgoć na zewnątrz budynku, zatrzymując ciepło wewnątrz budynku. Nadmiar wilgoci w pomieszczeniu prowadzi do rozwoju pleśni i grzybów, które są dużym zagrożeniem dla zdrowia człowieka.

Wykonanie ocieplenia pianą przez fachowców jest bardzo szybką metodą izolacji.