Izolacja akustyczna

Współczesny świat jest głośny. Z każdej strony strony dociera do nas hałas, np. z ulicy, od sąsiadów. Własny dom jawi się jako oaza ciszy i spokoju. Nadmierny hałas niekorzystnie wpływa na koncentrację i samopoczucie, zakłóca sen. Aby ograniczyć docierające do wnętrza dźwięki dom powinien być właściwie zaizolowany akustycznie.

Izolacja akustyczna jest barierą, która zapobiega przenikaniu hałasu roznoszącego się poprzez fale dźwiękowe do wnętrza budynku i na zewnątrz budynku. Już na etapie projektowym powinniśmy pomyśleć o odpowiednim wyciszeniu domu. Zaoszczędzi to nam czasu i środków na przyszłość.

Budynki można izolować na zewnątrz i wewnątrz. Izolacji wewnętrznej możemy poddać strych, poddasze, podłogę, sufit, ściany działowe. Izolacji zewnętrznej poddajemy dach, ściany na zewnątrz budynku. Nawet w przypadku starszych drewnianych domów możliwe jest ich wygłuszenie. Piana usztywnia konstrukcję budynku zmniejszając charakterystyczne skrzypienie drewna.

Jednym z najskuteczniejszym izolatorów jest piana poliuretanowa, która poza właściwościami termoizolacyjnymi posiada również właściwości akustyczne. Piana dzięki swoim właściwością dobrze wpływa na absorbowanie dźwięków.

Pianę można zastosować zarówno w budynkach prywatnych, jak i w budynkach publicznych np. w szpitalach, hotelach.

Piana poliuretanowa potrafi skutecznie tłumić dochodzące z zewnątrz jak i wewnątrz dźwięk. Niewielka warstwa piany już spełnia swoje zadania izolacyjne.