Izolacja pianą – ekologiczne ocieplenie

Ekologia powinna być dla wszystkich bardzo ważna. Należy dbać o naszą planetę i jej nie zaśmiecać. Powinniśmy segregować odpady. Ułatwia to poddawanie ich recyklingowi.

Spójrzmy na same butelki PET. W 2021 roku światowa produkcja butelek wyniosła ponad 300 mln ton. Większość z nich trafiła na wysypiska śmieci. Część z tych butelek uda się ponownie w rożny sposób wykorzystać. Z butelek PET poddanych recyklingowi powstają m.in: bluzy polarowe, ubrania narciarskie, namioty, plecaki i wiele innych.

Huntsman Builing Solutions znalazł zastosowanie dla butelek PET poddanych recyklingowi. Przekształca butelki PET w pianę poliuretanową. Wykorzystując opracowaną przez siebie technologię zmienia odpady, które trafiłyby na wysypisko śmieci w materiał wykorzystywany do izolacji cieplnej. Zastosowanie izolacji z pany poliuretanowej zwiększa wydajność energetyczną budynków, zmniejszając zużycie energii potrzebnej na ich ogrzanie, co za tym idzie i ilość substancji szkodliwych uwolnionych do atmosfery.

Do wytwarzania swoich produktów HBS przetwarza 250 mln sztuk butelek rocznie. Zmniejsza tym samym ilość plastiku zalegająca na wysypiskach.

Bądź eko – ociepl swój dom pianą poliuretanową.