Termoizolacja

Termoizolacja to działanie mające na celu ograniczenie strat ciepła w budynku i poprawienie jego energooszczędności. Aby dom był energooszczędny to właściwie powinien być zaizolowany dach, ściany, okna, piwnica i fundamenty.

Izolacja cieplna chroni budynek przed utratą ciepła w zimnie i zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się w lecie.

Bez dobrej izolacji pojawią się niekontrolowane straty ciepła. W nieocieplonym domy straty energetyczne mogą wynieść nawet 40%, co wiąże się ze wzrostem rachunków za ogrzewanie. Ciepło tracone jest przez przez nieszczelny strop poddasza lub słabo zaizolowane ściany. Bardzo istotne jest również wykonanie termoizolacji podłóg na gruncie i fundamentów. Aby zwiększyć energooszczędność budynku izolacja powinna być prawidłowo rozmieszczona na powierzchni ścian, dachu i fundamentów. Izolacja powinna cechować się dobrą praprzepuszczalnością, zmniejszając ilość wilgoci w pomieszczeniu.

Termoizolacja wydaje się wydatkiem dość kosztownym, taki wydatek zwróci się w przeciągu kilku lat. w przypadku dociepleń poza aspektem ekonomicznym liczy się również komfort użytkowania domu. Po zastosowanym dociepleniu od razu zostaje on zwiększony. Klimat wewnątrz domu odczuwalny przez domowników ulegnie znacznej poprawie.

Na klimat w domu składa się wiele czynników. Są to m.in:

  • poziom hałasu
  • ilość światła naturalnego
  • rodzaj sztucznego oświetlenia
  • temperatura wewnątrz pomieszczeń.
  • wilgotność powietrza
  • jakość powietrza
  • zapach wewnątrz pomieszczeń

Dzięki nowoczesnym technologią, nawet w domach gdzie panuje niekorzystny mikroklimat, można osiągnąć znaczącą poprawę komfortu mieszkania.

Odpowiednia termoizolacja zapewnia stabilną temperaturę wewnątrz budynku i wycisza pomieszczenia.

Dobry materiał izolacyjny to gwarancja skutecznej i prawidłowo działającej termoizolacji budynku. Jednym ze sposobów termoizolacji budynków jest zastosowanie piany poliuretanowej. Piana charakteryzuje się wysoką hydroizolacyjnością i posiada wysoki współczynnik przewodzenia ciepła. Jest to bardzo lekki materiał izolacyjny. Dzięki swoim właściwością nie obciąża konstrukcji budynku.

Termoizolacja za pomocą piany poliuretanowej jest bardzo szybką metodą izolacji.